Denizyolu Lojistik

Denizyolu Lojistik

Uluslararası denizyolu lojistiği kapsamında tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ile birlikte en sıkıntılı, en karışık görünen nakliye gereksinimlerinizi bile yaratıcı tutumuz ile, problemsiz bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız. Dünyada denizyolu lojistiği alanındaki tecrübeleri ile ön plana çıkan firmamız ile birlikte, gemi taşımacılığı, depolama, teslimat, gümrükleme, gibi pek çok konuda siz değerli müşterilerimize çok geniş yol alternatifleri sunuyor ve denizyolu lojistik gereksinimlerinizi esnek ve imalat programınıza uygun bir şekilde çözümler sunmaktayız.

Kargonuzu, dünyanın bütün limanlarına emniyetli bir şekilde teslimatını gerçekleştirebilmek için denizyolu lojistiğinde kullanılan bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz, denizyolu lojistiği yapan şirketler arasındaki en uygun fiyatları da sunabilmek için piyasadaki bütün gücümüzü ve ağlarımızı siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Komple ve parsiyel konteyner taşımaları, kapıdan kapıya taşımacılık, kombine taşımacılık gibi pek çok hizmeti değerli müşterilerimiz için gerçekleştirmekteyiz.

Komple ve Parsiyel Konteyner Taşımacılığı

Yük gemilerine konulan konteyner komple ya da parsiyel olarak taşınabilmektedir. Ürün sayısı ve müşteri isteklerine bağlı olarak durum değişiklik gösterebilmektedir. Konteyner içerisine yerleşim ve konteyner gemideki konum gibi her türlü konuda sizlere emniyetli taşıma işlemlerinin garantisini vermekteyiz.

Kapıdan Kapıya Konteyner Taşımacılığı

Deniz nakliyesinde malzemenin teslim edileceği yerde kapıya kadar teslim hizmetini almanız mümkündür. Kapıdan kapıya konteyner nakliyesi yüksek memnuniyet veren içerikli bir hizmettir. Pek çok firma bu metot ile birlikte firmamızdan hizmet alabilmektedir.

Kombine Taşımacılık

Denizyolu lojistiğinde bazı zaman ile iki farklı araç ile birlikte nakliye işlemleri gerekebilmektedir. Mesela önce tren gemi ya da tır ve gemi araçları ile birlikte nakliye hizmeti alabilmeniz mümkündür. Bu aşamaların takibini de özenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hedefimiz her zaman olduğu gibi gereksiniminizi doğru bir şekilde belirleyip, siz değerli müşterilerimize en uygun ve en ucuz lojistik hizmeti yolunu üretmektir. Bu nedenle de ürün niteliklerinize bağlı olarak farklı konteyner alternatiflerini tercih etmeniz mümkündür. Uluslararası denizyolu lojistiğinde kullanılan sistemlere uygun bir şekilde, kargonuzun tamamı bir konteyneri dolduracak bir biçimde olduğunda komple konteyner yükü, kargonuz bütün konteyneri doldurmayıp da diğer müşteriler ile birlikte ortak kullanmanızı gerektirdiğinde ise parsiyel konteyner yükü alternatifleri kullanılabilmektedir. Firmamız olarak bizler de kargo cinsinize en uygun çözümü geliştirerek, siz değerli müşterilerimiz hem komple konteyner yükü hem de parsiyel konteyner yükü taşıma hizmetlerini sorunsuz bir şekilde sağlamaktayız.

Üstelik, sektörünüze özel imalat programınızı, emniyet şartlarını, yasal gereklilikleri ve kalite ölçütlerini araştırıp, bu konular doğrultusunda yapılması gerekenlere özen göstererek yalnızca sizlere özel programlar yapmakta; limandan limana, kapıdan kapıya, depodan depoya nakliye hizmetlerimiz ile birlikte imalat modelinize en uygun çözümleri siz değerli müşterilerimizin huzuruna sunmaktayız.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Dünya üzerinde çok fazla ülke yer almaktadır ve bu ülkelere de direkt olarak tek bir ulaşım yolu üzerinden imkan sağlamak tabi ki de zordur. Bundan dolayı da deniz kıyısı olan ülkeler, Asya’dan Afrika’ya ve Amerika’ya direkt olarak uluslararası denizyolu lojistiği yapılmakta ve sağlanmaktadır. Özellikle evrensel boyutta ele aldığımız zaman konteyner taşımacılığı, deniz yolunu kullanarak geniş ve kuvvetli bağlantılar üzerinden ihracat ve ithalatı yapılmasında da önemli bir yere sahiptir.

Denizyolu Taşımacılığında Hangi Türler Geçerlidir?

Tramp ve Liner Taşımacılık olarak bilinen iki tür taşımacılık bulunmaktadır. Bu taşımacılık türlerinin her ikisinin de taşıdığı yük ve işleme koyulan temel noktaları birbirinden farklı biçimde işlem yapılmaktadır. Bunları uluslararası deniz yolu lojistiği doğrultusunda değerlendirdiğimiz zaman;

Liner Taşımacılık; hizmet temelli yapıyı taşıma şartlarda ele almaktadır. Yükü taşıyan geminin limandan kalktığı andan teslim edilecek limana varış ve aktarma yapana kadar güzergah ve programının yapılmasıdır. Programlandığı biçimde, bir ülkenin teslim edileceği limana varması ve oradan da alıcı kişiye ulaşarak, ülke içerisinde yine karayolu ulaşımı kullanılarak, ulaşım olanağı ile birlikte teslimatı sağlamaktadır.

Tramp Taşımacılık; Yük ağırlığı üzerinden yapılacak olan nakliyeyi ifade etmektedir. Petrolden, değerli madenlere, kereste ve diğer her türlü ağır olarak taşıması yapılan yükler bu tür içerisinde ele alınarak nakliye sağlanmaktadır.

Denizyolu Lojistiğinin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Denizyolu lojistiği, taşımacılık hizmetleri arasında en çok tercih edilen metotların başında gelmektedir. Bunun en önemli nedenlerinin başında da denizyolu lojistiği avantajları ve dezavantajları gelmektedir. Denizyolu lojistiği pek çok özel ve önemli avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu avantajlarından yanında olumsuzlukların da olduğu unutulmamalıdır. Denizyolu lojistiği avantajları ve dezavantajları hususunda nakliye hizmeti alırken düşünülüp uygulanması gerekli işlemler yer almaktadır.

Denizyolu lojistiği nedeni ile son derece çok yükü tek bir seferde rahatlık ile taşıyabilmek mümkündür. Denizyolu taşımacılığı avantajları ve dezavantajları yönünden en önemli husus hiç tartışılmasız bu özellik olmaktadır. Bunun yanında da en önemli ikinci avantaj maliyet olmaktadır. Denizyolu lojistiği var olan yüklerin taşınması maliyetinden en ucuz taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır.

Denizyolu lojistiği uluslararası taşımacılığa son derece müsait olmaktadır. Son derece çok fazla yol üzerinden uluslararası denizyolu taşımacılığı rahatlık ile yapılabilmektedir. Fakat bu avantajların yanı sıra denizyolu taşımacılığı uzun süren teslimat zamanlarında gerçekleştirmektedir. Bu sebeple de taşınacak olan malın cinsine göre karar verilmesi oldukça önemli bir detaydır.

Denizyolu Lojistiğinin Önemi

Bilhassa dış ticareti daha yoğun olan firmalarda yeri geldiği an büyük bir rahatlık ve hızlı bir taşımacılık yapılabilmektedir. Bunun da en büyük nedeni deniz yolu taşımacılığıdır. Eski zamanlardan beri kullanılmakta olan bu metot günümüzde de kullanılmaktadır. Kargo firmaları için elzem bir taşımacılık metodu olması nedeni ile taşımacılıkta çok önemli bir yerdedir.

Deniz yolu lojistiği nedir? Sorusunun tam anlamı ile cevabını uzman bir şekilde taşımacılık yapan firmalar çok daha iyi bilmektedirler. Yalnızca tek seferde çok fazla ürün ve hizmet taşıma özelliğine sahip olması ile de deniz yolu taşımacılığı önemini bir kez daha göstermektedir. Neredeyse bütün kargo firmaları şu an da bu metodu kullanmaktadır.

Çağdaş ve Yenilikçi Bir Taşımacılık

Eski zamanlardan bu zamanda kadar kullanılan deniz yolu lojistiği, bugünümüze kadar sürekli gelişerek ve büyüyerek gelmeyi başarmıştır. Şu an da son derece yenilikçi ve modern bir şekilde bu taşımacılık kullanılmaktadır. İhracat ve ithalatın yoğunlaşması ile birlikte deniz yolu taşımacılığı da çok daha ileri düzeylerde kullanılmaya devam etmektedir.

Firmalar için limanlar arası aktarmalar büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple de her firma artık bu taşımacılığı mecburi olarak kullanmaktadır. Deniz yolu lojistiği nedir? Derken de aslında istenilen mal ve hizmetin istenilen konuma deniz yolu taşımacılığı ile birlikte sağlanması diyebilmekteyiz.

Deniz yolu lojistik türünü seçmenin en büyük nedenlerinden bir tanesi ucuz lojistik türü olmasıdır. Deniz yolu taşımacılığı maliyeti ayrımsız başka taşıma türlerine nazaran çok daha azdır. Bu sebeple de karını arttırmak isteyen firmalar bu yolu tercih ederek lojistik etkinliklerine ayrılan bütçeye büyük miktarda katkı sağlamaktadırlar. Bu sayede de deniz yolu lojistiği her bir firma için tercih nedeni haline gelmiştir.